Samostatná obec

JAK NASMĚROVAT VAŠÍ OBEC K ENERGETICKÉ SAMOSTATNOSTI?

PROČ BÝT ENERGETICKY NEZÁVISLÝ?

 

Větší energetická soběstačnost měst a obcí přináší užitek lokální ekonomice, místním zemědělcům, lidem, firmám. Posiluje bezpečnost dodávek energií, zlevňuje cenu energií a zlepšuje ochranu životního prostředí, především kvalitu ovzduší. To vše dokazují mnohé příklady zahraničních měst a obcí, které se rozhodly vyrábět vlastní energii. V Česku existuje zatím jen jedna jediná obec, která je energeticky nezávislá – Kněžice.  Nenechte ji v tom samotnou. Nasměrovat vaše město či obec směrem k energetické nezávislosti můžete i vy.  Jak na to a z čeho to zaplatit se dozvíte v našem průvodci.   

 

Energetická svoboda
pro obce

Čistý vzduch a jedna z nejlevnějších cen za teplo v zemi. To je jen několik výhod pro obyvatele Kněžic, obce ve středních Čechách, která vyrábí energii 100% z obnovitelných zdrojů. Díky bioplynové stanici, která zpracovává místní zemědělský a potravinářský odpad, vyrábí obec nejen teplo pro své občany, ale také čistou elektřinu.

Místní mohli přestat topit uhlím zamořujícím vzduch a starosta Milan Kazda se svým týmem dokázal, že jejich vesnice může být energeticky soběstačná a nezávislá.

Máte dotaz? Napište nám

Odesláním dotazu souhlasíte se zpracováním osobních údajů